Nintendo prekonalo vďaka Pokémon Go trhovú cenu Sony

Nintendo prekonalo vďaka Pokémon Go trhovú cenu Sony

1657
0
Nintendo Co. trhová cena
Zdroj : www.bloomberg.com

Nintendo a ich stále nová hra Pokémon Go neustale valcuje trh aj životy bežných ľudí. Americká verejnosť, a nielen tá, pobehuje a v húfoch loví Pokémonov, zatiaľ čo Nintendo trhá rekordy na akciovom trhu. Po závode trvajúcom už viac ako týždeň, spoločnosť Nintendo Co. vytlačilo svoju trhovú cenu nad všetky očakávania. Poháňaná globálnou mániou okolo Pokémon Go predbehla spoločnosť aj priameho konkurenta a technologického giganta Sony Corp. Trhová cena spoločnosti vyskočila 19.7.2016 nad 39 miliárd dollárov a naďalej stúpa vo virálnom ošiali. Minulý piatok  Nintendo prekonalo rekord v najviac  zobchodovaných akciách v Japonsku za jeden deň.

Nintendo Co. už takmer zdvojnásobilo svoju trhovú hodnotu

Priamemu konkurentovi, spoločnosti Sony sa ale vôbec nedarilo zle. Za posledných niekoľko rokov vďaka PS4 dokonca výnimočne dobre. Trhová hodnota Nintenda sa od spustenia Pokémon Go už takmer zdvojnásobila z predošlých 20 miliárd dolárov až na spomínaných 39. Naposledy bola spoločnosť pred Sony ešte za čias Wii a to už je pekných pár rôčkov dozadu.

To ale nieje všetko, niekedy počas budúceho roku Nintendo chystá release novej konzoly NX , čo by mohlo udržať a predĺžiť aktuálny rozmach na poli trhovej hodnoty.

Pokémon Go medzičasom bolo spustené v  daľších 26 Európskych krajínách a taktiež v Kanade, čiže servery horia a rast spoločnosti nekončí ani zdaľeka. Pozrite na krivku , ktorá poukazuje na šialený rast trhovej ceny počas Júlového spustenia hry.

Nintendo Co. trhová cena
Zdroj: www.bloomberg.com

Keď to takto pôjde ďaľej , máme tu z Nintenda skokana roku nielen v oblasti herného priemyslu ale aj na poli akciových trhov.

Comments

comments