Uber dosiahol už 2 miliardy jázd a dominuje na trhu

Uber dosiahol už 2 miliardy jázd a dominuje na trhu

1535
0
Uber na telefóne

Prostredníctvom známej aplikácie Uber sa zviezlo už veľmi veľa ľudí. Oficiálne už viac ako 2 miliardy, aspoň to vyhlásuje CEO Travis Kalanick vo svojom dnešnom Facebookovom poste(viď nižšie). Míľnik pre spoločnosť bol prekonaný iba 6 mesiacov potom ako spoločnosť prekonala 1 miliardu jázd. Akcelerovanie, ktoré len podfarbuje globálne ambície spoločnosti naberá na objeme. Taktiež aj vstup spoločnosti na jeden z najväčších a najdôležitejších trhov, akým je Čína.

Kalanick uvádza že k jazde s poradovým číslom 2 000 000 000 sa viaže naraz až 147 Uberovských jázd. Tieto začali zároveň v tom istom čase, v 16-tich rôznych krajinách a na 5-tich kontinentoch. Najdlhšia  jazda zo spomínaných bola lokalizovaná v Indonézii, Jakarte a trvala viac ako hodinu. Zatiaľ čo najkratšou jazdou bol 3 minúty trvajúci presun zákazníka v Changash-e v Číne. Všetkým 147 vodičom bude vyplatená jednorázová odmena vo výške 450 dolárov.

Dosiahnuť 1 miliárdu jázd pre Uber trvalo 5 rokov, 2 milardu už len 6 mesiacov

“Trvalo 5 rokov kým sme dosiahli 1 miliardu jázd, 6 mesiacov kým sme dosiahli druhú…a dúfame , že tretiu dosiahneme ešte skôr,“ vyjadril sa Kalanick.

To bude záležať hlavne na tom , ako efektívne sa Uber popasuje s konkurenciou a legislatívou na najväčšom trhu na svete, v Číne. Podľa Reuters, 54 z už spomínaných 147 jázd sa odohralo v Číne. Fakticky, 5 z top 10 najväčších miest pre Uber na svete sa nachádza v Číne. Naneštastie pre Uber v Číne spoločnosť bojuje o trh s domácim konkurentom , spoločnosťou Didi. V januári sa zástupcovia Didi nechali počuť že operujú už vo viac ako 40 čínskych mestách. Podľa analýzy momentálne Didi pokrýva zhruba 87 % všetkých jázd na trhu sprostredkovanej služby akú poskytuje aj Uber. Didi taktiež vydalo vyhlásenie ,že počas roku 2015 zabookovali 1,4 milardy jázd. (Toto číslo sa ale nemôže priamo používať v porovnaniach, nakoľko Didi poskytuje jazdy v rámci služby aj v taxíkoch, autobusoch, firemné jazdy či iné služby.)

Obidve spoločnosti vynakladajú ohromné množstvo peňazí a úsilia aby si upevňovali svoje pozície na trhu. Avšak napriek tomu, že Uber jednoznačne míňa viacej, zatiaľ v celosvetovom merítku vedie.

Trhová hodnota Uber je momentálne na úrovni 62,5 miliardy dolárov, naproti 25 miliardám priameho konkurenta. Taktiež disponujú 13 miliardami dolárov  v hotovosti, čo nieje zanedbateľná čiastka. K číslam pridajte jazdu číslo 2 000 000 000 a máme víťaza v hre čísel, a to je jediná hra, ktorú Uber momentálne hrá.

Comments

comments