Reportéri v Turecku mysleli, že objavili tajné vojenské šifry – išlo o...

Reportéri v Turecku mysleli, že objavili tajné vojenské šifry – išlo o cheaty ku hre GTA IV

1669
0

Nepokoje v Turecku a pokus o prevrat nedá médiam spávať. Neustále sa snažia prinášať aktuálne informácie  k dianiu v krajine ako aj k retrospektívnym pohľadom na to čo sa v krajine udialo v posledných týždňoch.

Na takéto reportáže potrebujete mnoho kvalitných informácií. Ideálne by mali pochádzať od priameho zdroja. No a v honbe za týmito informáciami a konkurenčnom pretlaku médií skočia reportéri často krát po hocičom. Presne to sa udialo aj v tomto prípade. Novinárka z Turecka sa domnievala , že sa jej podarilo nájsť dôležité vojenské šifry a kódy. Hru GTA IV zjavne nepoznala a tak ju vôbec nenapadlo že v ruke drží papier s cheatmi k tejto celosvetovo extrémne populárnej hre.

Po Turecky bohužiaľ nikto z nás nehovorí, no na fóre Reddit bol uverejnený voľný preklad toho, čo reportérka vo videu hovorí:

„Sú tu nejaké zaujímavé poznámky nájdené v odpadkoch, ktoré boli vyhodené gulenistmi (oponenti prezidenta Edogana, pozn. redakcie). Spisy v tomto zošite vyzerajú ako kódy pre prevrat. Sú tu kódy ako zdravie a zbrane, zdravie a armor, počasie, helikoptéra, motocykel a tak ďalej, čo sú veci, ktoré môžu byť použité pri prevrate“.

Bodkou za reportážou s trápnym rozuzlením sa stal záber kameramana na papier s údajnými vojenskými šiframi, na ktorom je jasne vidieť nápis GTA IV.

 

Comments

comments