Títo ockovia sa pýšia výnimočnými trojčatami. Dve z nich sú identické dvojičky

Títo ockovia sa pýšia výnimočnými trojčatami. Dve z nich sú identické dvojičky

2900
0

Homosexuálnemu páru žijúcemu v Južnej Afrike sa nedávno narodili tri rozkošné detičky. Tieto trojčatá sú veľmi výnimočné. Dve z nich, dievčatká Kate a Zoe sú totiž zároveň aj identické dvojičky. Podľa záznamov sú pravdepodobne prvé dvojičky na svete, ktoré pochádzajú z trojčiat a ktoré vynosila náhradná matka.

Zdroj: Sky News
Zdroj: Sky News

Ockovia Christo Menelaou a Theo Menelaou, sú obaja biologickými rodičmi detí, keďže DNA oboch mužov bola použitá. Okrem dievčatiek, ktoré sú biologickými potomkami jedného muža, sa im narodil aj synček Joshua, ktorého biologickým otcom je druhý muž.

„Keď ste gay, častokrát vám napadne, že nebudete môcť byť rodičom, nech akokoľvek veľmi chcete.“  povedal Christo Menelaou pre Sky News.

„Dostať súhlas na adopciu je veľmi ťažké a bolo nám povedané, že vždy najskôr uprednostnia heterosexuálne páry. Nikdy nám ani nenapadlo, že by sme našli ženu, ktorá by bola ochotná vynosiť nám dieťa.“ dodal.

Osud k nim však bol milosrdný a partneri predsa len našli ženu, ktorá im chcela pomôcť. Kvôli prísnym Africkým zákonom však museli ísť všetci štyria – obaja muži, náhradná matka a jej manžel k sudcovi, pred ktorým podpísali čestné vyhlásenie. V ňom stálo, že všetci zúčastnení dobrovoľne súhlasia a že za vynosenie dieťaťa nebudú vyplácať/prijímať žiadne peniaze (okrem nákladov, ktoré vzniknú v dôsledku tehotenstva).

Partneri následne zašli do reprodukčného centra, vybrali si vajíčka a tie boli neskôr oplodnené. Oplodniť mohli len dve vajíčka, aby sa predišlo viacpočetnému tehotenstvu. Takže jedno oplodnili spermiami od Christa a druhé od Thea. Embryá boli potom vložená do maternice náhradnej matky.

V 10 týždni tehotenstva sa pomocou ultrazvuku zistilo, že jedno embryo sa rozdelilo a že budúci ockovia sa môžu tešiť nie na dve, ale na tri deti. A výskyt jednovaječných dvojičiek pochádzajúcich z trojčiat je extrémne ojedinelý.

Viacerí doktori rodičom aj náhradnej matke odporúčali, aby vynosila len jedno dieťa. Že je možné, že ak si nechajú všetky tri deti, tak neprežijú. Partneri aj s náhradnou matkou však o tomto nechceli ani počuť a napokon našli aj gynekologičku, ktorá im pomohol priviesť na svet všetky tri bábätká.

Tou doktorkou bola Heidra Dahms, ktorá bola z celej situácie poriadne prekvapená. Jej vyjadrenie to len potvrdzuje: „Je to extrémne vzácny prípad, nikdy som o niečom takomto nepočula.“

V skutočnosti neexistuje veľa záznamov o deťoch, ktoré boli vynosené náhradnou matkou pre páry rovnakého pohlavia. A trojičky sú v takomto prípade ešte vzácnejšie. Keď sa k tomu celému pridá ešte fakt, že dve z detí sú aj identické dvojičky, tak táto nová rodinka spadá do kategórie hotových zázrakov.

Nezabudnite si pozrieť aj video, v ktorom uvidíte šťastných ockov a ich roztomilé bábätká.

Zdroj: thegailygrind.com

Comments

comments