Mestečko na Novom Zélande má priveľa pracovných príležitostí

Mestečko na Novom Zélande má priveľa pracovných príležitostí

2347
0

Veľa mladých na slovensku pozná tento problém z opačného konca, jednoducho je na trhu buď nedostatok pracovných miest alebo nedostatok kvalifikovanej sily, ešte sa nestalo, že by kdesi na Slovensku bola nezamestnanosť tak nizka ,že by nemal kto pracovať.

No a presne toto sa deje v Malom mestečku na Novom Zélande a je to veľký problém. Majú priveľa práce a nedostatok ľudskej pracovnej sily.CmN84L1WIAAKTOV

Kaitangata, mestečko blízko pobrežia v Južnom Otagu spustilo regrutačnú kampaň. Pomocou nej sa snaží nalákať ľudí na pracovné príležitosti. Mestečko obýva 800 rezidentov no pracovných príležitostí je tu viac ako 1000. Starosta Bryan Cadogan sa vyjadril. “Nezamestnanosť mládeže sa nám podarilo stiahnuť na číslo 2“ povedal “Nie dve percentá – iba dvaja mladí ľudia.“1412602421

“Kai“ ako mesto miestny ľudia volajú, tak zúfalo potrebuje nových obyvateľov, že začalo ponúkať balíčky bývania (Dom+ pozemok) od 185 000 novozélandských dolárov (zhruba 120 000€). A to už je cena prístupná aj našincovi.

Lokálna banka, právnici a sociálne služby sú v pozore a pripravené prípadným záujemcom čo najviac uľahčiť sťahovanie.

“Toto je staromódna komunita, nezamykáme svoje domovy, nechávame  deti pobehovať voľne. Máme prácu , máme domy , ale nemáme ľudí.“ Dodal Cadogan.

 

Comments

comments