Himalájska ružová soľ je jednou z najčistejších solí, ktoré sa používajú v kulinárstve, v kozmetike a dokonca aj na liečebné účely. Táto luxusná a delikátna soľ pozostáva z lesklých bledoružových až tmavoružových kryštálikov. Ťaží sa ručne zo starovekých morských soľných usadenín. Podľa všetkého je to najčistejšia forma soli, aká sa na trhu predáva.

Široká škála zdravotných výhod

Vďaka čistote Himalájskej soli sa verí, že jej používanie má úžasné zdravotné účinky. Jednou z foriem, ako vám táto soľ môže pomôcť je soľná lampa. Tá zahrievaním vypúšťa do ovzdušia negatívne ióny a prečisťuje vzduch.

A prečo sú pre nás vlastne negatívne ióny dobré?

V dnešnej dobe, keď má každá domácnosť kopu elektroniky, je naše ovzdušie preplnené neviditeľnými pozitívnymi iónmi, ktoré vytvárajú určitý druh elektronického smogu. Ten neustále vplýva na naše telo.

Pozitívne ióny nám spôsobujú rôzne druhy zdravotných problémov, ako alergie, nespavosť či dokonca psychické problémy. To všetko sa deje preto, lebo elektronický smog je približne 20-krát silnejší, ako je naše telo schopné uniesť.

Práve preto potrebujeme negatívne ióny, aby sme ich zneutralizovali a dosiahli tak harmóniu.

V prirodzenom prostredí, rovnováha pozitívnych a negatívnych iónov prispieva k správne vyváženým pocitom a vnemom. Atmosférické ióny môžu mať vplyv na zdravie, pohodu, emócie a duševný stav človeka.

Kusy himalájskej ružovej soli tiež prinášajú úľavu od migrény, alergií a ďalších chorôb. Jedným z najväčších prínosov, ktoré ružová soľ má je jej schopnosť dodať človeku energiu.

Pozitívne ióny totiž človeka o energiu oberajú. Himalájske soľné lampy vytvárajú negatívne ióny, ktoré naopak energiu dodávajú. Vonku v prírode, ďaleko od väčšiny elektroniky má človek tiež pocit, že sa cíti nabitý energiou. A to práve preto, že v prírode je vyvážený pomer týchto iónov.

Nedá sa však s určitosťou tvrdiť, že pobyt v prírode nám dodá silu len kvôli dostatku negatívnych iónov. Istý vplyv na našu psychiku má totiž aj prostredie ako také. Čerstvý vzduch, krásne hory či zurčiaci potôčik.

Využitie ružovej soli v kulinárstve

Ako sme už písali, negatívne ióny majú priaznivý vplyv na naše zdravie, aj na našu náladu. Dokonca vraj môžu pomôcť ľuďom so sezónnymi depresiami.

Podľa štúdií, ak je človek vystavený vysokej dávke negatívnych iónov, môže sa jeho nálada výrazne zlepšiť. V prípade, že je vystavený len malému množstvu negatívnych iónov, jeho nálada sa môže aj tak zlepšiť aspoň o 17%.

A to je celkom slušné, keď si vezmeme, že len obyčajne-neobyčajná soľ nás môže vytrhnúť z depresívnych stavov.

Takže, ako už mnohé štúdie potvrdili, zatiaľ čo pozitívne ióny majú na nás zlý vplyv, tie negatívne sú pre nás prospešné.

Okrem toho, himalájska ružová soľ obsahuje omnoho viac vápnika, železa, draslíka či horčíka, ako bežná kuchynská soľ. Určite je preto veľmi výhodné mať ju v domácnosti.

Comments

comments