Iphone 7 v extrémnom teste vodeodolnosti spolu so Samsungom S7

1726
0

Nový Iphone 7 už bol predstavený a odpremiérovaný na veľkom evente, ktorý sa konal 7 ( prečo asi 😉 ) septembra 2016. Okrem už klasicky lepšej kamery, väčších pamätí, chýbajúceho 3,5 mm jacku nám ponúkol aj jednu absolútnu premiéru pre Iphone. Novinka ponúka vyššiu odolnosť voči nárazom či prachu ale aj odolnosť voči vode v štandarte IP 67. To znamená že telefón je certifikovaný a mal by obstáť v teste vodotesnosti po dobu 30  minút v hlbke jedného metra. YouTube kanál EverythingApplePro cez víkend zverejnil video v ktorom sa snažia divákovi predviesť ako sa pod vodou darí novému Iphone , avšak do porovnania ho stavajú s priamym konkurentom – ešte stále relatívne novým Samsungom S7. Ten je však certifikovaný ešte vyšším štandartom  IP 68.

V prvej časti testu mobilné zariadenia ponoria do hĺbky 1,5 m. Tým prekonávajú technické záruky štandartu IP67 až o 50%. Obe zariadenia v tomto teste obstáli bez poškodenia. Smartfóny preto postupne ponárajú do väčších hĺbok , pričom hĺbku navyšujú po 5-tich stopách. To je ekvivalentom už spomínaného 1,5 metra.

IPhone 7 a S7 v Hĺbke 9 metrov

Akonáhle sa recenzent dostáva na hranicu 6-tich metrov, rozhodne sa pre zásadnú zmenu a zariadenia ponorí rovno do hĺbky 9-tich metrov. Po 5-tich minútach v tejto obdivuhodnej hĺbke sa začínajú prejavovať prvotné známky poškodenia na oboch zariadeniach. Samsung sa začne sporadicky rebootovať, zatiaľ čo kapacitné tlačidlo novej jabĺčnej odrody s poradový číslom 7 začína vykazovať známky poškodenia a nefunguje tak ako by malo.

IPhone 7 a S7 v Hĺbke 10,5 metrov

Tu ale recenzent nekončí a ponára oba telefóny do hĺbky približne 10,5 m. Displej Samsungovskej S7 odmieta reagovať, ale na naše prekvapenie dotykový displej Iphonu 7 neustále reaguje na dotyk. To všetko napriek evidentnému poškodeniu v spodnej časti displeja.

Navzdory vyššie popísaným certifikátom odolnosti, oba telefóny prekvapili vysokou mierou odolnosti. Test taktiež potvrdil opatrnosť s akou si necháva Apple testovať svoje zariadenia. (Zjavne zvládne viac ako to na čo je certifikovaný.) Napríklad prvé Apple watch boli taktiež certifikované len do hĺbky 1 metra , pritom bežne prežili potápanie do hĺbok okolo 40 -tich metrov.

 

Comments

comments