Čo všetko budú vedieť Apple sluchadlá?

Čo všetko budú vedieť Apple sluchadlá?

1539
0

Nový Iphone vychádza na svetlo sveta už nadchádzajúcu jeseň a podľa hlásení nebude jeho súčasťou 3,5 mm jack na slúchadlá, namiesto neho sa budú dať pripojiť sluchadlá cez už známy Lightning nabíjací port.

Veľká Otázka : Prečo?

Odpoveď znie: Pretože slúchadlá s digitálnym pripojením (Lightning alebo USB-C) toho dokážu omnoho viac ako tradičné analógové, aspoň podľa Carla Alberty viceprezidenta marketingu v Cirrus Logic.

Snád sa tomu rozumie, Cirrus tento týždeň predstavil kit pre developerov ,ktorý dovolí výrobcovi sluchadiel aplikovať lightning port na hocaké slúchadlá namiesto starého dobrého 3,5 mm jacku.

Plus, Cirrus veľmi úzko spolupracoval s Apple a dodáva audio komponenty pre Iphone. Momentálne sa Cirrus vývojový kit prednostne zameriava na vysoko kvalitné digitálne audio. Spoločnosť ale hľadí do budúcna a na to čoho je Lightning konektor schopný keď sa dostane do rúk výrobcov slúchadiel.

Tu sa dozviete čo dokážu Lightning Slúchadlá:

Keď si kúpite High-end slúchadlá od Bose alebo obdobných spoločností, tieto vyžadujú batérie, ale sluchadlá cez Lightning port dokážu ťahať energiu priamo z telefónu. To otvára množstvo možností, ktoré by mohli slúchadlá zmeniť na zariadenia plné rozvinutej technológie, nie len obyčajné meniče. Okrem iného sa slúchadlá s potlačením šumu stanú o poznanie ľahšie. Ďalej môžeme začať snímať pohyby hlavy, to bude veľkou vecou hlavne pri optimalizácii audia pre konkrétne dané prostredie, ale význam naberá oveľa viac pokiaľ Apple pracuje na VR headset-e o ktorom sa už v kuloároch povráva.

Vaše slúchadlá sa možu stať vaším FitBit-om

Existujú spoločnosti ako SMS Audio a Intel, tieto experimentujú s implementáciou monitoru srdcového tepu priamo do štupľových slúchadiel. Akonáhle sa implementujú do slúchadiel viac senzorov objaví sa veľa aplikácií súvisiacich s monitorovaním zdravotných funkcií. V roku 2008 si Apple dal patentovať vynález ktorý môže zbierať biometrické data ako telesná teplota, dýchanie a srdcový tep skupinou senzorov implementovaných práve v slúchadlách. A Apple vynakladá na vývoj biometrických senzorov ohromné úsilie – CEO Tim Cook sa v Máji nechal počuť, že jeden z väčších cieľov spoločnosti je zväčšiť záber možností monitorovania našich tiel.

Už v roku 2017 sa funkcia aktívneho potláčania šumu dostane do obyčajných štupľových slúchadiel. To doteraz nebolo možné. Jeden z produktov Cirrusu je komponent pre set nezapečatených štupľových slúchadiel, ktoré už obsahujú mikrofóny pre aktívne potláčanie šumu. Zase sa vraciame k tomu prečo je Lightning port výhodou, jednoducho šetrí miesto v slúchadlách pre všetky tieto komponenty a senzory.

Každopádne určite nevyhadzujte svoje staršie slúchadlá s Jack-om, Apple bude mať určite pripravené riešenie pre široku základňu majiteľov vysokovýkonných a kvalitných headsetov s touto koncovkou.

 

Comments

comments