Irán je z hľadiska politickej situácie turbulentná krajina, médiá ju označujú ako jednu z najnebezpečnejších na svete. V tomto článku sa nebudeme venovať negatívnym stránkam tejto krásnej krajiny, zameriame sa na zaujímavé historické či iba vizuálne atraktívne krásy tejto krajiny a jej zvykov. Nemusíme súhlasiť s niektorými z nich, ale je minimálne dobré vedieť ,že existujú. Svet je rozmanité miesto, ľudia ho farbia na milión spôsobov a tak nič nieje čierno-biele.

1.Mešita v meste Yazd1

2.Výhľad zo striech v meste Kashkan2

3.Kashkanská architektúra3

4.Hammam v Kashkane4

5.Horská dedinka Abyaneh5

6.Neskutočný cit pre detail v Esfahan6

7.Domáce kebaby v Shiraze7

8.Ručná výroba kobercov8

Výroba ručne tkaných kobercov je v Iránskych rodinách zakorenená po generácie. Dcéry sa učia od matiek ako sa tie učili od tých svojich. V iráne bola výroba kobercov braná ako postranný príjem pre ženy, vedeli tak speňažiť kúsok svojho voľného času počas dňa. Výroba obvykle trvá do 10 mesiacov, koberec sa obvykle predáva dovozcom v cenách do 2000 dolárov, po prevoze je následne na západe speňažený takmer desať násobne, čiže okolo 20 000 dolárov.

9.Praktizovanie Ashury v Shiraze9

10.Deti su súčasťou Ashura praktík taktiež

Ashura a dieťa Irán

11.Emóčná momentka zachytená počas Ashura praktík.Iran emocia počas Ashura

Môžeme sa na Irán a blízky východ pozerať cez prsty, a zatracovať ho, no kultúry a zaujímavosti má každá krajina a národ sveta na rozdávanie. Bola by škoda pripraviť sa o skúsenosť, zážitok len kvôli predsudkom. Majte preto oči, uši, srdce aj rozum otvorené, máme toho pre vás a vaše zmysly pripravené ešte veľmi veľa.

Comments

comments