Microsoft chce aby sa vaše ruky stali ovládačom vo VR zariadeniach

1595
0

Vaša práca možno má potenciál stať sa oveľa viac cool raz keď sa v nej budú uživať VR zariadenia. Presne k tomuto má čo povedať Microsoft. Spoločnosť iste netreba predstavovať. Technologický gigant jednoznačne má prostriedky na to aby doviedol rôzne technologické vychytávky do zdárneho konca. O akú vychytávku sa ale jedná tento krát?

Spoločnosť pracuje na zachytávaní, rozoznávaní pohybov a giest ľudských rúk aj prstov. Tieto potom prenáša v reálnom čase do virtuálnej reality. (Tak ako môžete vidieť na videu.)

Cieľom je presné spracovanie jemnej motoriky vo virtuálnej realite. V dnešnej dobe máme zatiaľ k dispozícii len veľmi zjednodušenú interakciu s virtuálnym okolím. Záber dostupných VR zariadení, medzi inými aj Oculus Rift ci HTC Vive vyžaduje od hráčov či užívateľov vlastníctvo špeciálnych  pohyb zachytávajúcich ovládačov. Tieto sú nutné , pokiaľ chcete zažívať interakciu s virtuálnym svetom. Pokiaľ ich máte v rukách, systém detekuje pozíciu rúk a dokáže ju priemietnuť priamo do virtuálneho sveta. Systém je však oproti tomu o čo sa pokúša Microsoft veľmi nepresný, nevraviac o tom, že na ovládače si treba zvykať.

Cieľom je presné spracovanie jemnej motoriky vo VR-virtuálnej realite

Systém na ktorom výskumníci v Microsofte pracujú využíva lacné senzory ako Xbox Kinect senzor (Ktorý síce vo svete hier veľa vody nenamútil, ale stal sa z neho vynikajúci nástroj pre vývoj.). Ten je schopný čitateľne zachytiť aj presné a jemné pohyby prstov a nielen rúk. Využitím dát z Kinectu je vyvíjaný software schopný zachytiť  a vystopovať hneď niekoľko bodov na ľudskej ruke, medzi inými aj pozíciu kĺbov. Tieto informácie následne vie preniesť do virtuálneho sveta veľmi presvedčivo a presne.

Možno sa projekt v tomto bode nezdá príliš vzrušujúci, ale tento výskum je základom pre realizáciu budúcich VR sýstémov, tých aké poznáme z filmov akým je napríklad Minority report. Kto nefantazíroval ako sa dramaticky gestikulujúc prediera cez hromady emailov ráno pri kávičke, namiesto toho aby behal prstom po trackpade, či touchpade.

Comments

comments

ZANECHAŤ ODPOVEĎ