Hra ,ktorá môže od základu zmeniť pravidlá open world titulov

Hra ,ktorá môže od základu zmeniť pravidlá open world titulov

1445
0

Po rokoch vývoja a neustáleho odkladania nám nezávislé štúdio z Británie Hello Games ohlasuje, že hra No Man’s Sky, dlhoočakávaný survival titul s otvoreným svetom je dokončená.

Pokiaľ sa nič nepokazí a všetko pôjde tak ako si tím z Hello Games naplánoval, hra výjde v Európe 10. augusta, v Amerike 9. augusta a v Británii 12. augusta. Výjde na platformách PS4 a PC a už sa na ňu veľmi tešíme.

A prečo by mala byť tak inovatívna a a meniť pravidlá open world hier? Pamätáte sa ešte keď v 2001 vyšla GTA 3 a vy ste sa mohli prvý krát v živote vyjašiť v otvorenom svete mesta, ktoré vám nekládlo veľa hraníc? Až na to, že vlastne kládlo, všetko to bol otvorený svet no v konečnom dôsledku ste na hranice narazili, tak ako pri značkách The Elders Scrolls či iných hrách s otvoreným svetom.

No Man’s Sky je v tomto ale oveľa ambicióznejšia, tvorcovia ti prostredníctvom hry dovolia cestovať po celom vesmíre a objavovať celú ešte neobjavenú galaxiu. Vesmír v hre je nekonečný a je procedurálne generovaný, čo znamená, že sa hra generuje počas toho ako ju hráte, čiže hľadať hranice je zbytočné. Každá hviezda ktorú vidíte na oblohe planéty či vo vesmíre je slnkom a dá sa navštíviť. Keďže hra netrochárči, prichádza s možnosťami navštíviť všetky planéty s ich rozdielnou faunou a flórou. Po ceste budeš mať možnosť dešifrovať cudzie jazyky, vylepšovať svoj vesmírny koráb, skúmať už spomínané zvieratá a rastliny a ešte omnoho viac.

Toto všetko navyše bez pravidiel, ktoré, by ťa usmerňovali či obmedzovali v hre. Jendoducho si to tak ako môžeš vidieť na videu namieriš z povrchu jednej planéty plynulo do vesmíru, prekrížuješ vesmír, vyhneš alebo sa zapojíš do prípadných konfliktov a keď sa ti zľúbi iná planéta tak na ňu plynulo pristaneš a preskúmaš podľa svojho uváženia. Možeš a nemusíš. Vyzerá to tak, že hra bude bez rozsiahleho príbehu , ktorý by Ťa mal viesť za ruku a jej cieľom sa javí, nech to znie hociako podivne, dosiahnuť stred galaxie. V dnešnej dobe by bolo naozaj neorzumné vyhnuť sa hernej komunite, ktorá obľubuje multiplayer hry a pre tých zas ponúka No Man’s Sky zdieľaný vesmír, v ktorom zdieľate svoje objavy a vesmír s ďalšími hráčmi aj s mapou objaveného univerza. Ďalšie videá nájdete na oficiálnom webe hry TU.

Comments

comments